Program współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji

Język polski

Bezpłatna pomoc prawna
JĘZYK POLSKI

Bezpłatna pomoc prawna

Legalizacja pobytu, podjęcie pracy, studia czy nauka albo prowadzenie biznesu – to sytuacje, gdy bywa potrzebna pomoc prawna lub informacja na temat polskich przepisów. W Polsce są miejsca, gdzie pomoc i informację prawną można uzyskać bezpłatnie.

Format pliku: PDF Rozmiar pliku: 888 kb
 
pobierz plik
Bezpłatna pomoc prawna
JĘZYK POLSKI

Gdy chcesz zatrudnić pełnomocnika

Często imigrant w obawie przed formalnościami i zawiłościami procedury legalizacyjnej postanawia poszukać fachowej pomocy. Zatrudnia pełnomocnika – osobę, która będzie reprezentować go/ją w procedurze w sprawie legalizacji pobytu. Wielu pełnomocników to rzetelni profesjonaliści – ale nie wszyscy.

Format pliku: PDF Rozmiar pliku: 742 kb
 
pobierz plik
Bezpłatna pomoc prawna
JĘZYK POLSKI

Język polski a legalizacja pobytu

Znajomość lokalnego języka zawsze pomaga w codziennym życiu w innym kraju, znalezieniu pracy czy rozwiązywaniu różnych spraw. Czasem jest też wymagana przy legalizacji pobytu.

Format pliku: PDF Rozmiar pliku: 705 kb
 
pobierz plik
Bezpłatna pomoc prawna
JĘZYK POLSKI

Legalizacja pobytu studentów

Podejmując studia w Polsce cudzoziemcy potrzebują zadbać o legalizację pobytu na terytorium rp. Podstawą legalizacji pobytu mogą być wiza, ruch bezwizowy lub zezwolenie na pobyt czasowy.

Format pliku: PDF Rozmiar pliku: 464 kb
 
pobierz plik
Bezpłatna pomoc prawna
JĘZYK POLSKI

Składanie wniosku o legalizację pobytu (czasowego)

 

Format pliku: PDF Rozmiar pliku: 392 kb
 
pobierz plik
WARSZAWA. INFORMATOR DLA CUDZOZIEMCÓW
JĘZYK POLSKI

WARSZAWA. INFORMATOR DLA CUDZOZIEMCÓW

Ta broszura jest przeznaczona dla Was – migrantów i migrantek, którzy od niedawna jesteście mieszkańcami i mieszkankami naszego miasta. Zebraliśmy tu informacje na temat instytucji i urzędów, z których możecie skorzystać. Chcemy, żebyście wiedzieli, jakie macie prawa i obowiązki w Polsce, a także – gdzie możecie szukać informacji lub pomocy w konkretnych sytuacjach. Ta broszurka to przewodnik po tym, jak zorganizowane jest nasze miasto i gdzie załatwia się różne sprawy.

Format pliku: PDF Rozmiar pliku: 5,16 MB
 
pobierz plik
Bezpłatna pomoc prawna
JĘZYK POLSKI

Cudzoziemcy w Polsce. Podręcznik dla kadry pracującej z imigrantami

Zapraszamy do zapoznania się z treścią książki „Cudzoziemcy w Polsce. Podręcznik dla kadry pracującej z imigrantami”,  która powstała w ramach projektu. Jednym z celów projektu jest zapewnienie kompleksowych usług integracyjnych dla obywateli państw trzecich w województwie,  również poprzez propagowanie wiedzy na temat pracy z cudzoziemcami,  czego efektem jest w/w publikacja.

Zapraszamy pracowników instytucji i szkół do zapoznania się z treścią publikacji, w której znaleźć można dobre praktyki pracy z cudzoziemcami, ale też wszystkie osoby zainteresowane tematem różnic kulturowych.

Format pliku: PDF Rozmiar pliku: 3,82 MB
 
pobierz plik

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności