Program współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji
Warsztaty

Wsparcie psychologa i psychiatry w kryzysie. Webinarium


REJESTRACJA bezpośrednio na platformie Clickmeeting: https://tiny.pl/rn5wq

Przedłużająca się pandemia i izolacja sprawia, że wielu z nas mierzy się z coraz trudniejszymi emocjami.

Towarzyszy nam stres, mamy ograniczone możliwości regulacji emocji, kontaktu z bliskimi. Napięcie kumuluje się i pojawiają się objawy somatyczne bóle głowy, brzucha, mięśni, zaburzenia snu, czy łaknienia. Częściej się złościmy, mamy mniej energii do działania, mniej cierpliwości i wyrozumiałości dla dzieci. Ważne jest, żeby takiego stanu nie bagatelizować, ale poszukać dla siebie wsparcia.

Podczas naszej rozmowy powiemy o tym jak samemu radzić sobie z trudnymi emocjami, a także kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologa i / lub psychiatry. Powiemy o tym, jak może nam pomóc psychoterapia, a jak farmakoterapia i przede wszystkim, że szukanie pomocy jest zdrowym przejawem radzenia sobie i dbania o siebie.

Po spotkaniu będzie także możliwość umówienia się na konsultacje indywidualne z psychiatrą.

Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim z możliwością zadawania pytań w języku rosyjskim i ukraińskim. Będzie ono miało formułę webinaru - uczestnicy będą mogli pozostać anonimowi, nie będziemy prosić o używanie kamer i mikrofonów.

Na spotkanie zapraszamy migrantki i migrantów z krajów spoza UE.

O PROWADZĄCYCH:

  • Marta Piegat-Kaczmarczyk - psycholożka międzykulturowa, terapeutka TSR w trakcie certyfikacji, Fundacja Polskie Forum Migracyjne
  • Daniel Łoś - terapeuta TSR, psychiatra w trakcie nostryfikacji, Ursynowskie Centrum Terapii Krótkoterminowej

TERMIN:

24 marca w godzinach od 19.00 do 20.30

W niedługim czasie planujemy także drugie spotkanie z psychiatrą dzieci i młodzieży poświęcone skutecznemu wsparciu tej grupy wiekowej w radzeniu sobie ze skutkami pandemii i izolacji.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Wsparcie integracji cudzoziemców w Polsce", który jest współfinansowany ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji UE.

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności